Opis
Slika Siniše Labusa – Šuma je primer hiperrealnog slikarstva jednog od naših najboljih slikara precizne figuracije. Od malena se bavi crtanjem i slikanjem. Prva teoretska iskustva stiče u hodajućoj školi magistra vajarstva Vuka Bojovića. Kasnije uči kod Dragana Maleševića Tapija, a istovremeno obilazi i ateljee drugih savremenih realnih slikara. Slika tehnikom ulja na platnu, koristeći tradicionalne materijale i metode slikanja.
Dimenzije slike su 65 x 100 bez rama i 89 x 124 sa ramom. Uz kupljenju sliku Siniše Labusa – Šuma ide originalni sertifikat. To je potvrda o originalnosti i autentičnosti slikarskog dela.
Cena slike Siniše Labusa – Šuma je sa ramom. Glavni ram je lux staro zlato široki, a paspartu je drveni bele sa zlatnim slipom koji prati boje na slici i daje slici posebnu notu.
Spektar interesovanja mu je vrlo širok, pa se predano bavi kako portretima i mrtvim prirodama, tako i pejzažima i istorijsko – mitološkim kompozicijama.
U svojim delima posebnu pažnju posvećuje istraživanju nacionalnih vrednosti, želeći da na taj način dospe do internacionalnog i opšteljudskog.
Na njegovim slikama mrtve prirode dominiraju voće, koje radi u dahu sa takvom preciznočću da gledalac pomisli da je fotografija. Uz voće slika staklene i porcelanske čaše, bokale, činije i avane. Neretko uz mrtvu prirodu slika i muzičke instrumente koje se dopadljivo i romantično uklapa sa njegovim slikama mrtve prirode.
Pejsaže slika sa preciznim oslikavanjem cvetnih i mirisnih polja sa stablima drveća koja su često na njegovim pejsažima. Uglavnom slika šumske proplanke, planinske puteve sa okolnim rastinjem kao i ostalo livadsko cveće. Na njegovim pejsažima su često i motivi starih majstora kao i motivi naših Nacionalnih parkova.
Slika Siniše Labusa – Šuma je tipičan primer njegove škole slikanja i sa svojim jedinstvenim slikanjem je osvojio ne samo naše prostore nego i Evropu Ameriku. Ugleda se na najistaknutije predstavnike baroka, visoke renesanse i realizma u ruskom slikarstvu 19. veka.
Za najveće uzore smatra španskog umetnika Dijega Velaskeza i ruskog slikara Ilju Rjepina. Do sada je samostalno izlagao u Beogradu, Novom Sadu, Apatinu, Zlatiboru i drugim gradovima Srbije, a kolektivno je nastupao u Čikagu, Vašingtonu, Njujorku, La Hoji i Karmelu.
Dela mu se nalaze u mnogim privatnim kolekcijama širom zemlje i sveta. U galeriji Španac ima najveću ponudu slika.